TICE – Turkish Integrity Center of Excellence

Etik ve Uyum Yöneticileri Platformu – Gelişmekte olan bir kariyer imkanı: Etik ve Uyum Yöneticiliği

Etik ve Uyum Yöneticileri Platformu Hidiv Buluşmaları kapsamında 28 Eylül 2017 tarihinde Astellas Pharma Etik ve Uyum Direktörü Altuğ Özgün ve Sandoz Uyum Direktörü Michael Kuckein ile Türkiye’de yeni bir meslek kolu olan “Etik ve Uyum Yöneticiliği”ni ele aldık.

Değerli katılımcılarımızın kişisel deneyimlerini paylaştığı bu interaktif tartışma platformunda Etik ve Uyum Yöneticilerinin kariyer imkanlarını, raporlama yapılarını, başarım ölçütlerini (KPI’ları), iletişim becerilerini, işe alım ve terfi değerlendirmeleri, “uyum”lu karar alabilme veya var olan durumu uyumlu hale getirebilme yetenekleri ile çatışma yönetimi konularını konuştuk. Katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

ALTUĞ ÖZGÜN – Astellas Pharma Etik ve Uyum Direktörü

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Altuğ Özgün, aynı üniversitede devam ettiği Avrupa Birliği Hukuku yüksek lisansının ardından, mesleğine Özgün hukuk bürosunda serbest avukat olarak başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Eastpharma/Deva Holding hukuk müşaviri/yönetim kurulu üyesi ve Beckman Coulter’da hukuk ve uyum yöneticisi olarak görev yapan Altuğ Özgün, kariyerine yakın zamana kadar Sandoz(Novartis) Hukuk ve Uyum Müdürü olarak devam etmiştir.
Altuğ Özgün halen Astellas Pharma’da Etik ve Uyum Direktörü olarak çalışmaktadır. Kendisinin başlıca ilgilendiği alanlar: rüşvetle mücadele kanunları, sağlık sektörü uyum programları, şirketler hukuku, iş hukuku, beyaz yaka suçları, iç soruşturmalar ve kişisel verilerin korunması hukukudur.

Michael KuckeinSandoz Türkiye, Uyum Direktörü

Michael Kuckein, evrenin işleyişine, kurumların işleyişine, insanların ve insan zihninin, duygularının ve davranışlarının işleyişine her zaman ilgi duymuştur. Kurumların iyi yönetimi için bu alanlardaki itici güçlerin nasıl bir araya gelebileceği onun için bir merak konusu olmuştur.

Münih Teknik Üniversitesi Mezunu olan Kuckein, aynı üniversitede tamamladığı Fizik ve İşletme Yönetimi yüksek lisanslarının ardından, kariyerine Henkel AG’de iç denetçi olarak başlamıştır. Burada daha çok bilişim teknolojileri ve İK alanlarına yoğunlaşsa da bilişim teknolojileri güvenliği ve veri gizliliği konularında ek görevler üstlenmiştir. Boston Consulting Group’ta Risk Uzmanlığı görevinin ardından, Avrupa İç Denetim ve Risk Yönetimi Direktörü olduğu Daiichi Sanko’ya katılmıştır. Kariyerine, Avusturya Zumtobel Group’ta Etik ve Uyum Baş Yöneticisi olarak devam eden Michael Kuckein 2016 yılından itibaren Uyum Direktörü olarak Sandoz Türkiye’de görevine devam ediyor.

 

Sunum İçin Tıklayınız!

Yeni haberler

Etik ve Uyum Yöneticileri Platformu – Gelişmekte olan bir kariyer imkanı: Etik ve Uyum Yöneticiliği