As part of the Fraud Week, TEID’s “Companies’ Achilles Heel: Occupational Fraud” webinar was held online on Wednesday, November 17th.

 17 Kasım 2021 – Çarşamba
14:00-15:30

“Şirketlerin Aşil Topuğu: Çalışan Suistimalleri”

2021 “Suistimal Farkındalık Haftası” 14-20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi!

Çalışan suistimalleri, pandeminin iş hayatına getirdiği yeni çalışma yöntemleriyle, şirketler için daha da büyük bir tehdit olmaya devam ediyor.


Ekonomik şartların zorlaştığı, iş süreçlerinin karmaşıklaştığı, rekabetin sertleştiği ve iş ortaklarının sayısının arttığı bir ortam, çalışanlara suistimal gerçekleştirmeleri için birçok baskı, motivasyon ve rasyonalizasyon koşulları yaratıyor. Eğer şirketin iç kontrolleri de yetersiz ise, çalışanlar süreçlerdeki fırsatları değerlendirerek suistimali gerçekleştirebiliyor. 

Bu tehlikenin farkında olan şirketler suistimalle mücadele kontrolleriyle suistimal risklerini yönetmektedir. Çünkü suistimaller tamamen ortadan kaldırılamasa bile, suistimal risklerinin yönetilmesiyle birçoğu şirkete büyük zararlar vermeden önlenebilir veya hiç oluşmadan suistimalci bu eyleminden cayabilir.    

Etik ve İtibar Derneği olarak, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de suistimalle mücadeleye ve bu konuda farkındalığın artırılmasına katkı vermeyi amaçladı. Konuşmacılarımızın değerli paylaşımları ile konuya farklı perspektiflerden bakabilme imkanı sunduğumuz çevrim içi etkinliğimize katılan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Speakers:

Atty. Okan Demirkan, 6th Term TEID Board Member, Partner at Kolcuoğlu Demirkan Koçaklı Law Firm

Senem Dal, CFE, CRMA, Zorlu Holding A.Ş. Internal Audit and Ethics Manager,

Prof. Dr. Volkan Demir, Dean of the Faculty of Economics and Administrative Sciences, Galatasaray University

 

Moderator & Speaker

Fikret Sebilcioglu, CFE, CPA, TRACE Anti-Bribery Specialist, TEID Board Member, Managing Partner at Cerebra CPAs & Advisors

Webinar’da Verilen Linklere Aşağıdan Ulaşabilirsiniz

2020 GLOBAL STUDY ON OCCUPATIONAL FRAUD AND ABUSE REPORT TO THE NATIONS

İngilizce
https://www.acfe.com/report-to-the-nations/2020/

Türkçe
https://www.obapanelws1.com/hangar/cms/acfetr.com/updosyagrup_417_e9gcufDw6G5FAPaqkCEt.pdf

The next normal: Preparing for a post-Pandemic fraud landscape
https://www.acfe.com/uploadedFiles/ACFE_Website/Content/covid19/Covid-19-Preparing-for-a-Post-Pandemic-Fraud-Landscape.pdf

Leave a Comment

Your email address will not be published.